×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Rendezvous

Intervju med Robin från Team Virus

1
Team Virus kom som bekant tvåa i Rendezvous efter finalförlust mot spiXel. Vi var lyckliga nog att få tag i Robin, kanske mer känd som xORBII, som hann med att ställa upp på en kort intervju innan han var tvungen att plocka ihop.
Robin

Hur känns det nu precis efter att ni förlorat finalen mot spiXel?

Känns väl sådär, vi gick in med helt fel inställning i matchen.


Vad för inställning hade ni? Vad borde ni gjort annorlunda?

Ja, ungefär "det är redan kört" o.s.v. Vi borde gått in i matchen som i alla andra matcher.


Ni har nog ändå överraskat många genom att komma tvåa. Är du överraskad över er prestation i turneringen? Vad trodde du om era chanser inför evenemanget?

Veckan innan lanet spelade vi i princip inget för iskall var utomlands. Jag visste att vi kunde lira bra på lan men visste inte hur långt vi skulle gå. Vi satte upp nya mål under turneringens gång.


Finns det någon annan klan som du tycker har överraskat positivt eller negativt?

Jag trodde att inferno online skulle komma lite bättre till, fast dom körde ju med Phanteron så det pajjade väl allt. ARENA som jag i princip aldrig har hört talas om kom väl till slutspelet och det var väl en överraskning.


Vad kommer ni att göra med ert pris?

Vi ska dela upp priset på 5, har ingen aning om vad dom andra ska göra med sina grejer. Jag ska betala skulder iaf :>


När du ser tillbaka på det här evenemanget, vad tror du att du kommer att minnas?

Hur trött jag var :)


Hur ser framtiden ut för Virus? Vad har ni i kalendern?

Ska ta det lugnt en vecka nu. Får väl se om vi tar oss ner till Qlan. Kan tillägga att nästa RZ är givet.


Tack för din tid, är det något du vill tillägga?

Vill hälsa till mina homiz i Västerort =D Sen att hawker är bättre än vad jag _VAR_ på gamers.

67 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 67 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..