A
N
N
O
N
S
Skumt problem (0)
Crazy Pictures - POESI FÖR FISKAR (0)
ipod / iphone film format? (0)
Jobbigaste du gått igenom i sommar? (40)
Gym kunniga se hit! (5)
Hjälp Mig (1)
Problemos (3)
Din mamma _JUST NU_ (237)
Sjukt nice STAJLAD cykel (3)
F
O
R
U
M
HLTV

14:00: Power Gaming vs. Millenium
14:00: SK Gaming vs. eSuba
16:00: mTw vs. TeG
16:00: Alternate vs. Online-Kingdom
19:45: TBH vs. mTw.de

Kommande matcher

SK

(91%) vs. (9%)

eSuba

Samsung Euro Championship 2010
Fredag 3/9 2010 14:00
» Sätt ett vad / Kommentera (8)

Power Gaming

(59%) vs. (41%)

Millénium

Samsung Euro Championship 2010
Fredag 3/9 2010 14:00
» Sätt ett vad / Kommentera (7)

Team ALTERNATE

(68%) vs. (32%)

Online-Kingdom

Samsung Euro Championship 2010
Fredag 3/9 2010 16:00
» Sätt ett vad / Kommentera (2)

TeG

(21%) vs. (79%)

mTw

Samsung Euro Championship 2010
Fredag 3/9 2010 16:00
» Sätt ett vad / Kommentera (1)

TBH.ASUS

(46%) vs. (54%)

mTw.de

ESL Pro Series XVII
Fredag 3/9 2010 19:45
» Sätt ett vad / Kommentera (16)

Spelade matcher

n!faculty

(70%) 16 vs. 10 (30%)

Alternative.Gaming

ESL Pro Series XVII
Onsdag 1/9 2010 21:00
» Sätt ett vad / Kommentera (8)

Team ALTERNATE

(71%) 16 vs. 8 (29%)

Frankfurt 69ers

ESL Pro Series XVII
Onsdag 1/9 2010 21:00
» Sätt ett vad / Kommentera (8)

You Dont Know Me

(69%) 16 vs. 5 (31%)

myRevenge e.V.

ESL Pro Series XVII
Onsdag 1/9 2010 21:00
» Sätt ett vad / Kommentera (9)

Bouncer4You

(41%) 15 vs. 15 (59%)

ESC ICYBOX

ESL Pro Series XVII
Onsdag 1/9 2010 21:00
» Sätt ett vad / Kommentera (24)

Swedish Housemafia

(66%) 16 vs. 4 (34%)

NP

ESL Pro Series Nordic III
Tisdag 31/8 2010 22:00
» Sätt ett vad / Kommentera (30)

mTw

(79%) 16 vs. 9 (21%)

dakarma

ESL Pro Series Nordic III
Tisdag 31/8 2010 21:00
» Sätt ett vad / Kommentera (1)

SK

(75%) 16 vs. 5 (25%)

CHEAP TIMES

ESL Pro Series Nordic III
Tisdag 31/8 2010 20:00
» Sätt ett vad / Kommentera (25)

Online-Kingdom

(66%) 10 vs. 16 (34%)

teamteam

ESL Pro Series Nordic III
Tisdag 31/8 2010 20:00
» Sätt ett vad / Kommentera (9)

Team Hardware4u

(48%) 10 vs. 16 (52%)

Tera Mindfactory

ESL Pro Series XVII
Måndag 30/8 2010 21:00
» Sätt ett vad / Kommentera (9)

mousesports

(50%) 16 vs. 2 (50%)

mystical Lambda

ESL Pro Series XVII
Måndag 30/8 2010 21:00
» Sätt ett vad / Kommentera (1)

 
ins om framtiden i fnatic och sveket i NiP

Igår kväll blev det klart att ins lämnar NiP bakom sig för att istället gå med i vad som under 2006 var NiP:s stora rival – fnatic. ins brytning med NiP gjordes dock inte med vidare nöjda miner.

I vår intervju, som ni kan läsa nedan, berättar ins om hur han kände sig sviken av spelarna som gick till SK efter CPL Winter. ins ger en klar bild av hur han såg på hela händelseförloppet mellan CPL Winter och hur läget ser ut idag.

– [...] Jag blev väldigt förvånad och besviken på att folk som man litade på och som man trodde växt ifrån sandlådan vid det här laget plötsligt gör en sådan här helomvändning utan att ens prata med de andra lagkamraterna!? [...]
Kort och gott bjuder ins på mycket het information om NiP-situationen och vad som väntar i fnatic. Intressant läsning utlovas!

I övrigt berättar ins att han känner sig hemma i fnatic och att han gärna konkurrerar med dsn om AWP-skyttet i laget. ins berättar även sin syn på Source och hur CS har utvecklat sig den senaste tiden.

Svensk originalversion

fnatic.ins


En sak som ännu inte riktigt blivit klarlagt – hur kom det sig egentligen att NiP-laget splittrades? Två dåliga evenemang ska väl inte resultera i en lagsplittring?

Efter vårt misslyckande i USA så satte vi oss alla ner i Dallas och diskuterade hur vi skulle göra med laget i framtiden. Alla var överens om att vi skulle fortsätta satsa och köra på med det då nuvarande laget. Då vi även hört rykten angående SK:s nya lineup frågade vi Abdi om han hade blivit kontaktad av SK och om han ville spela där istället. Abdi svarade med att han aldrig skulle lämna NiP för SK med rådande förutsättningar. Vi kom överens om att vi skulle försöka vara "bättre" än tidigare CS-lag, och inte lägga ner eller byta spelare så fort man stötte på en motgång; som dock de flesta brukar göra, en ganska tråkig men samtidigt naturlig utveckling när det handlar om pengar.

Hursomhelst, efter detta åkte jag till Wien för att fira jul och nyår och kunde därför inte vara online så mycket under de närmaste dagarna/veckorna. Någon dag efter nyår fick jag ett telefonsamtal av Emil (jag var fortfarande i Wien) och fick höra att Abdi, Robert och walle skulle gå till SK. Detta utan någon som helst förvarning till mig, och, ännu värre, utan att samspråka med NiP:s VD Andreas. Kontrakt eller inte, själv tycker jag det mer handlar om vanligt folkvett, så här beter man sig bara inte. Det är givetvis deras fulla rätt att lämna laget och se huruvida det finns något grönare gräs på andra sidan, men för den skull tycker jag inte man behöver vara så löjligt feg och konflikträdd att man inte ens vågar konfrontera sin egen organisation/sina lagkamrater och säga som det är INNAN man fullt ut bestämmer sig för att lämna.

Jag blev väldigt förvånad och besviken på att folk som man litade på och som man trodde växt ifrån sandlådan vid det här laget plötsligt gör en sådan här helomvändning utan att ens prata med de andra lagkamraterna!? Vidare förhöll det sig så att Marcus hade fått ett erbjudande från compLexity som han övervägde, detta ungefär samtidigt som det här SK-scenariot dök upp. När så Markus väl bestämde sig för att nappa på compLexity-erbjudandet kände jag att musten gick ur mig och att jag inte orkade börja om på nytt med NiP, och splittringen var då naturligtvis ett faktum även för mig.


Försökte NiP att hålla kvar dig i laget för 2007?

Ja.


Var det du eller fnatic som tog första kontakten?

Jag har länge snackat med dsn om att eventuellt spela i fnatic i framtiden. När jag fick höra vad som hänt med Robert och Abdi ringde jag dsn och frågade hur läget var i fnatic och på den vägen är det.


Hur tänkte du när du vägde för- och nackdelarna med att byta från NiP till fnatic?

Jag har alltid velat spela med dsn då vi känner varandra bra även utanför spelet. Vidare gillar jag även de andra spelarna i fnatic mycket och det var väl detta som var största anledningen till att jag lämnade NiP, jag kände mig helt enkelt mer hemma där. Självklart var detta ett svårt beslut för mig då jag inte ville svika spelarna i NiP, framförallt inte Emil som jag har blivit nära vän med under NiP-tiden och som ursprungligen var den som gav mig chansen att överhuvudtaget spela på den nivå jag gör nu.


Hur är relationerna nu mellan spelarna från det tidigare laget? Var det någon som ogillade ditt beslut att även du lämna laget?

Visst är det nog så att det fanns folk som hellre hade sett mig stanna än att gå till fnatic, men jag kände mig i princip så sviken av de andra att jag nog mer eller mindre bestämde mig för att satsa på vad jag själv ville jag med. Därmed låta solidaritet och kamratskap stå vid sidan; det var ju trots allt det de andra gjort mot mig. Jag hade inte haft något emot att Robert och Abdi lämnade NiP för SK heller om de bara hade lagt korten på bordet och berättat för oss vad de tänkte om saker och ting innan de drog, det känns både fegt och ynkligt. Jag kan ju inte säga till dem vad de får göra och inte göra med sina liv men man hade väl hoppats att man efter ett års resande jorden runt tillsammans i alla fall var värd lite uppriktighet. Hela det här beteendet känns typiskt svenskt; folk är egoistiska men samtidigt konflikträdda, en patetisk kombination i mitt tycke.


Det nya NiP-laget var hyfsat otippat med spelare som Bullen och KF3. Blev du också överraskad? Vad tror du om deras chanser?

Jo då, överraskad blev man allt. Ska bli intressant att se vad de kan göra, förhoppningsvis åstadkommer de något gott så att även NiP blir ett namn att frukta i framtiden. KF3 är ju en galen aimare så jag tror mycket beror på hur bra HeatoN och Bullen kan bli igen efter uppehållet, det råder ju en del frågetecken om det.


Hur känns det att vara en fnatic-spelare nu?

Det känns väldigt bra.


Vad kommer din roll i ditt nya lag att vara?

Jag är lite sugen på att ta över AWP:n från dsn men vi får se hur det blir med den saken. :) Min gröna bössa brukar gå snett på tok för ofta.


CS Source verkar mer eller mindre ha tagit över Nordamerika nu. Hur ser du på denna utveckling och följderna av det? Hur ser du själv på Source som spel?

Jag tycker det är tråkigt ifall det blir så att folk måste börja spela ett spel som suger bara på grund av pengarna, men blir det så blir det så. Samtidigt känner jag att det hade varit roligt med lite nya utmaningar. 1.6 är ju den ultimata CS-versionen egentligen, fattar bara inte varför det inte släpps lite fler nya banor som lämpar sig för tävlingsspel. Faktum är att varje ny version, även om de alltid buats ut jämfört med tidigare, i slutändan alltid visat sig vara bättre och mer balanserade än de äldre. Tror folk inte skulle tro sina ögon om de försökte spela 1.5 idag t.ex., hitboxar och dylikt var ju ett rent skämt. Just nu känns det som att CS står stilla; alla är ungefär lika bra och de flesta taktiker som går att hitta på har redan gjorts. Jag hade nog själv inte haft något emot att testa Source ett tag även om jag hellre spelar 1.6, så som det känns idag i alla fall.


Kan ett byte till Source överhuvudtaget bli aktuellt för fnatic?

Det får framtiden utvisa, med tävlingar och prispengar och allt rörande det. Money talks, det gäller i alla sammanhang. Just nu är det dock 1.6 som gäller, och jag hoppas att det så förblir åtminstone ett tag till.


Vad står härnäst i almanackan? Kommer fnatic att göra ett nytt försök att nå guldet på SHG Open?

Vi ska på PR-resa till Indien i slutet av januari och efter det är det antagligen SHG Open som gäller.


Sista ordet är ditt!

Vill tacka alla spelare i NiP för allt roligt vi fått vara med om och även tacka Emil som gav mig chansen att spela CS på elitnivå samt min flickvän som orkar stå ut med mitt spelande.

English version
(freely translated by Fragbite)

fnatic.ins


One thing that hasn't really been made clear – how come the NiP team split up? Two bad events shouldn't really have to end with a team splitting up?

After our failure in the USA we all sat down in Dallas and discussed what to do with the team in the future. Everyone agreed that we'd keep going and stick with the team we had at the moment. While we'd also heard rumours about SK's new lineup we asked Abdi if he had been contacted by SK and if he would prefer to play there instead. Abdi replied that he'd never leave NiP for SK under the existing conditions. We agreed that we'd try to be "better" than previous CS teams, and not quit or change players as soon as you faced a misfortune; as most usually do, a rather sad but at the same time natural development when it comes to money.

Anyway, after this I went to Vienna to celebrate Christmas and the new year and could therefore not be online as much during the following days/weeks. Some day after new year I received a phone call from Emil (I was still in Vienna) and was told that Abdi, Robert and walle were going to SK. This without any kind of warning to me, and, even worse, without discussing with NiP's CEO Andreas. Contract or not, personally I believe it mostly come down to common sense, this is simply not the way to act. It's of course their full right to leave the team and see if there's greener grass on the other side, but I don't think that for that reason you can act so ridiculously cowardly and be so afraid of conflict that you don't even dare confront your own organization/your team mates and tell them the truth BEFORE you all out decide to leave.

I was very surprised and disappointed in those who I trusted, and thought that had grown up by now, all in a sudden go from one thing to another without even talking to the other team mates!? Later it turned out that Marcus had got an offer from compLexity that he considered, this was about the same time when the SK scenario happened. When Marcus later decided to go for the compLexity offer all my motivation was lost and I didn't want to start a new NiP, and the break-up was also a fact even for me.


Did NiP try to keep you on the team for 2007?

Yes.


Was it you or fnatic who made the first contact?

I've talked to dsn for a long time about possibly joining fnatic in the future. When I heard about Robert and Abdi I called dsn and asked about the situation in fnatic and it's down that road.


How did you reason when you weighed the pros and the cons of changing from NiP to fnatic?

I've always wanted to play with dsn since we know each other well outside of the game as well. Further more I also like all of the other players in fnatic and I guess this was the biggest reason for me leaving NiP, I simply felt more at home there. Of course this was a tough decision for me since I didn't want to let the players in NiP down, especially Emil who I've become close friends with during the NiP time and who originally was the guy who gave me a shot at playing on the level I am at now.


What is the relationship between the players from the former team like? Was there anyone who disliked your decision to leave the team as well?

Of course there were probably people who had preferred to see me stay rather than go to fnatic, but I basically felt so betrayed by the others that I more or less decided to go for what ever I wanted myself as well, and let solidarity and friendship take a step back; it was after all what the others had done to me.

I wouldn't have minded Robert and Abdi leaving NiP for SK either if only they had laid their cards on the table and told us what they thought of things before they left, it feels both cowardly and pitiful. I can't really tell them what they can do and not do with their lives but you would have hoped that after a year of travelling the world together you'd at least have earned some honesty. This whole behaviour feels typically Swedish; people are egoistic but at the same time afraid of conflicts, a pathetic combination if you ask me.


The new NiP team was quite a surprise with players such as Bullen and KF3. Where you surprised too? What do you think of their chances?

Yeah, of course I was surprised. It will be interesting to see what they can do, hopefully they'll accomplish something good so that NiP will be a name to fear in the future. KF3 is a mad aimer so I think a lot will depend on how well HeatoN and Bullen can do again after their breaks, there are of course a few question marks regarding that.

How does it feel to be a fnatic player now?

It feels very good.


What will your role in your new team be?

I'm a little itchy to take over the AWP from dsn but we'll see how that turns out :) My green rifle doesn't shoot straight often enough.


CS Source seems to have more or less taken over North America by now. What are your thoughts on this development and its consequences? What are your own thoughts on Source as a game?

I think it's sad if people end up having to play a game that sucks just because of the money, but if it does end up that way, it ends up that way. At the same time I feel that it would be fun with some new challenges. 1.6 is really the ultimate CS version and I just can't understand why there aren't a couple more new maps made for competitive play released. The fact is that every new version, even if they've been booed at when compared to previous ones, in the end always have proven to be better and more balanced than the older ones. Think people wouldn't believe their eyes if the tried playing 1.5 today for example, hit boxes and such was a real joke. Right now it feels as if CS has come to a standstill; everyone is about as good and most tactics that you can come up with have been played. I myself would probably not mind trying source for a while, even if I'd rather play 1.6, as I feel today at least.


Would a shift towards Source for fnatic be an option at all?

The future will have to tell that, with tournaments and prize money and all things concerning that. Money talks, and that goes for every situation. Right now however our concern is 1.6, and I hope that it will remain so at least for a little while longer.


What's next in the calendar? Will fnatic make another attempt at the gold at SHG Open?

We're going to a PR tour in India by the end of January and after that we're probably going for SHG Open.


The last word is yours!

Would like to thank all of the players in NiP for all the fun we had and also thank Emil who gave me the chance to play CS at an elite level as well as my girlfriend who bares with me playing.

Publicerad:2007-01-18 02:49
Skribent:velox
Namn:Daniel Nilsson
Stad:Göteborg

380 kommentarer, visar 301-380 Senaste 2007-02-04 23:53
Visa kommentarssida: Föregående - 1 2 3 4
#301 termos^
Old school
2007-01-18 17:54
gl ins.. gött att spela med folk från gbg åxå.. det är la archi, dsn och ins från gbg i fnatic?

pm, kirrar in er på listan överallt i gbg
#302 DunderDude
2007-01-18 17:57
Nån som vet vart ins kommer ifrån? mer specat än Göteborg...

Mvh
#303 NeeNo
2007-01-18 18:03
Gl ins
#304 zik <3
2007-01-18 18:03
nice inrerjuve
lycka till ins !
#305 svartfogel
Old school
2007-01-18 18:04
cArn är från Karlstad :) Som jag är också :D

Gj!
#306 _askeR_
2007-01-18 18:05
väldigt Down To Earth ins, bra intervju...

bra att han verkligen vågar säga vad han tkr ist. för att svamla om annat.... korten är ute på bordet, dags för spawn och robban att kommentera uttalandet :)
#307 Barrabors
Old school
2007-01-18 18:05
#262 mezzo, jag tog mitt c ifrån #36 Pedro :P
#308 calibrA
2007-01-18 18:07
Riktigt bra intervju, mest givande Fragbite intervju på länge, bra snackat ins!
#309 Murdy
2007-01-18 18:17
#42 Walle stack ju inte ens? Fattar inte varför ins "sågar" honom.
#310 onyx
Old school
2007-01-18 18:20
kan man gilla robban å spawn efter detta?:S..ja gör då inte de...men gillar juh walle ännu mera nu, han sket i sk! grym
#311 dundermunk
2007-01-18 18:23
Hela det här beteendet känns typiskt svenskt; folk är egoistiska men samtidigt konflikträdda, en patetisk kombination i mitt tycke.

LOL, vadå svenskt:O HAHAHA drar alla svenskar över en kam och säger att vi skulle vara fega kräk:O alltid gillat ins och haft respekt för honom men va fan?:O
#312 xpz-
Old school
2007-01-18 18:29
#311 Det han säger är sant. och han säger "typiskt" svenskt och att "folk" är så, ser inte "alla" någonstans.

Senast uppdaterad 2007-01-18 18:31
#313 vaskan
Old school
2007-01-18 18:33
Sparar inte på kryddorna när jag tackar för en Fruktansvärt bra intervju! Tack Ins för att äntligen få ett genomarbetat svar på hur splittringen av NiP gick till. Lycka Till! Hoppar på dig om jag ser dig på Avenyn till sommarn, flyttar till Göteborg då :)
#314 uggie!
2007-01-18 18:37
BRA INTERVJU! gl hf
#315 khaney
2007-01-18 18:42
good readup
#316 raffeman^
Old school
2007-01-18 18:54
goode förvånad .. spelar man på den nivån ska man kunna stå för vad man vill -_-
#317 shirre
Old school
2007-01-18 18:55
Mycket underhållande läsning! :) hoppas det går bra för fnatic nu, även NiPs och SK's nya lines :)
#318 MYZTIX!
Old school
2007-01-18 19:08
Undehållande läsning ins!

2007 är fnatics år utan problem
#319 Pimen
2007-01-18 19:08
mkt bra intervju!!
#320 PmLee
2007-01-18 19:10
hmm... Lite trist att ins kände sig sviken. Inte för jag tror att ins ljuger, men tänk på att hela sanningen sällan kommer fram när man bara hör ena sidan av en historia.

Frågar man robban och spawn så låter det säkert lite annorlunda och sanningen ligger mittemellan.

Sen uppfattar man ju situationer olika men det verkar lite sopigt gjort av spawn och robban...

Sen verkar ju en del lite penning kåta. 1000 mer i månaden, ca 650-700 mer efter skatt kanske.

2000 mer i månaden och nån kanske hade spelat för ett CS Source lag med TFT skärm? :)
#321 Vitlwk
2007-01-18 19:22
Dokusååååpa plx. WaaaaaaaaaaJN som en bunt med kärringar.
#322 Gimpen-
Old school
2007-01-18 19:31
All heder åt ins, lycka till i framtiden!
#323 Insulin
Old school
2007-01-18 19:32
#311 coola killen som vågar slåss på stan. Det är typiskt svenskt..
#324 paradox
Old school
2007-01-18 19:43
Ännu ett skolboksexempel på varför CS-scenen är som den är idag.
#325 leggis
Old school
2007-01-18 19:46
skönt med ins i fnatic så dom får lite förstärkning
#326 Aktivist
2007-01-18 20:12
värda killar
#327 Goobay
Old school
2007-01-18 20:27
Ins tycker det är synd att vi inte drog ihop ett lag då jag kommer ifrån samma grund som dig, jag har nu bevisat upprepade gånger att jag regerar cbscenen och jag tycker verkligen att jag borde ha fått chansen, förstår dig att du går till fnatic de är ju ett bra lag å så men tror vi hade kunnat rubba dom no doubt, aja gl..
#328 Zidane
Old school
2007-01-18 20:38
Trevliga svar! Lycka till i fnatic!
#329 Ladyboy
2007-01-18 20:40
GrillarN
#330 Roojk
2007-01-18 20:41
KÄNNER IGEN DET :D N0RPA HEHEHE!
#331 JaZzE`
2007-01-18 20:51
#327 jaha och vem är du?
haha
#332 Goobay
Old school
2007-01-18 20:53
#331 ser att du inte har Old school-titel, där med har du ingen rätt att ifråga sätta vem jag är.
#333 spankie
2007-01-18 21:04
Ska bli intressant vad spawn och robban säger om detta :).
#334 zajbah
2007-01-18 21:08
Det kan nog va de mest mogna och goa svaren jag läst från en cs spelare tror jag.. (: You just moved up a notch in my book my friend (;
#335 paradox
Old school
2007-01-18 21:10
#331 han är världens bästa pistolerare.
#336 kickz
Old school
2007-01-18 21:31
Orkar inte läsa är så jävla mycket tjööt runt den svenska cs-scenen bara. Tråkigt att eliterna ska hålla på och byta klaner fram och tillbaks hela tiden, fan för ett och ett halvt år sen var det ju värsta chocken när SK bytte organisation till NiP.
#337 uggelman
2007-01-18 21:54
"Jag tycker det är tråkigt ifall det blir så att folk måste börja spela ett spel som suger bara på grund av pengarna, men blir det så blir det så."

Hälften av toppspelarna spelar ju för pengarna och inte för spelet. Tror nog minst hälften av dessa inte skulle spelat om de inte fått några cash för det. En utveckling behövs, varför inte gå vidare till ett nytt spel? För man inte orkar spela in det nya spelet och inte tycker det är speciellt kul att nöta...
#338 Chr1s^^
2007-01-18 21:59
Ins kan iallafall stå upp för det han säger
#339 Ejmilol
2007-01-18 22:19
Han växte några cm extra efter detta utallande, så ärlig o fin ;) <3 NiP föralltid
#340 dampv
Old school
2007-01-18 22:42
God lycka Oskar Holm, du är duktig på datorspelet Counter-Strike och en hyvens kille, jag är stolt över att ha spelat i samma datorspelsgäng som du.

mvh Harald Harmynt (dryg)

Senast uppdaterad 2007-01-18 22:43
#341 Trianglen|Luccanini
Hall of Fame
2007-01-18 22:55
slagsmål @ dreamhack 07 - summer
#342 pekkaheino
Old school
2007-01-18 22:59
bra språk :>
#343 SOLENN-
2007-01-18 23:24
Orka att fragbite försöker göra ett jävla drama om saken :@
heja ins!
#344 PhenomeN
2007-01-18 23:28
Först är Abdi o Robban fega för att dem lämnar NiP och sen gör han det själv..?

Om han nu är en sån "guldpojke" så borde han ha stannat.

Men ins var ju endå under"doggen" i NiP... kanske inte ska förvänta sig mer :)

GL!
#345 xopher
Old school
2007-01-19 00:05
#42, IRL-garvet nr 1 07 x-D HAHAHAHAHAHA 'urfittad' =DDDD


ot: ins e kewl_dude, a-lagar_duden_robban not so kewl, hiphop_duden_spån not so kewl iMo. Kastar nån bajs på dig så ere klart man kastar bajset tillbaka istället för att stå där som ett fån med bajs i ansiktet? lal
#346 ins
Cupvinnare
2007-01-19 00:15
#344 Jag sa ingenting om att jag tyckte det va dåligt att de lämnade, bara sättet de gjorde det på.
#347 xprtN♥
Old school
2007-01-19 00:43
#312
Det är väl ändå en generalisering?
#348 Xylofon med X
2007-01-19 01:05
#344 ligger inget fel i att hoppa från ett sjunkande skepp, zet skulle ju ändå lämna för coL. Däremot kaptenerna spawn och robbaN som hoppas av flygplanet när det inte finns nån autopilot...

#311 och vad gjorde vi under andra världskriget? just det.
#349 Xylofon med X
2007-01-19 01:08
Kommentaren från 83.248.230.x har censurerats av Fragbite.
#350 Xylofon med X
2007-01-19 01:09
#51 man måste väl vara död för att vara en martyr?
#351 Nagoos
Old school
2007-01-19 01:45
Nu kanske ni förstår vad jag menar med att SpawN är omogen med sina kommentarer. De hade ju visst svikit. ins upplevs iaf i mina ögon som tusen ggr mognare!!

ins verkar vara en fin kille, som passar bra i världens bästa clan!

Golf äger !!! ;)

Senast uppdaterad 2007-01-19 02:13
#352 Lippfitt
Old school
2007-01-19 02:09
Förjävla inteligent och sympatisk kille verkar det vara. GL ins!
#353 wildie
Old school
2007-01-19 02:45
bra intervju, gl ins!
#354 sNapz`
Old school
2007-01-19 10:45
Riktigt skön intervjue. Men det är precis som med allt i denna värld. Handlar om att nå framgångar och tjäna så mycket pengar som möjligt.. Inte riktigt tänka vilka man har roligast med och vilka man kan lita på :)


Håller med ins fullständigt.. Svenskar o Fransmän är själviska as :P
#355 ApanOla
Old school
2007-01-19 11:48
De tur att ins är småbra på nått spel... för StarCraft kan han inte spela för fem öre.
#356 sTn.
2007-01-19 12:25
ins <3

Mkt bra intervju! :)
#357 adDe!
Old school
2007-01-19 13:09
nice ins ;)
#358 LEKPARKEN
2007-01-19 13:26
najs intervju
#359 HARRY♥
2007-01-19 14:18
Riktigt fin intervju ins, äntligen en kille som säger vad han tycker ! till skillnad från andra som inte vågar tala ut om vad man tycker egentligen. Lycka till i fnatic ins.
#360 Prood :>
2007-01-19 14:30
hahaha ins me awp?? aldrig sett
#361 zpoekhUNd
2007-01-19 14:38
ins vill ta över AWP-skyttet ? LOL såg aldrig han med en awp i NiP nog för att walle, SpawN eller Robban kanske var bättre eller så hade väl ins fel positioner. :)
#362 snidden
2007-01-19 14:41
Vad sitter han och babblar om att walle lämnade? Slänger ut sina ord för mycket.
#363 Roanin
Hall of Fame
2007-01-19 14:50
#361 även kallade "skämt"
iaf va jag vet : /
#364 artanis-
Old school
2007-01-19 15:55
#311, ja, det är typiskt svenskt att göra sådär :) har själv erfarenheten av alla mina klaner jag spelat i iallafall. Trodde dock att man växte ifrån det där beteendet när man är över 20 år gammal, men tydligen inte.
#365 Fondell™
Moderator
2007-01-19 17:06
zet till coL? Snacka om överraskning :/
#366 -Tajger-
2007-01-19 19:14
haha aa spawn är ju jättesvensk
#367 Fondell™
Moderator
2007-01-19 19:42
#366 Ja, tekniskt sett så är han det eftersom han är född i sverige och har svenskt medborgarskap.
#368 HARRY♥
2007-01-19 20:47
#366, snacka skit, abdi är söt och försvenskad! :)
#369 necros
Old school
2007-01-19 21:04
Lycka till ins!
#370 spexxarn
Old school
2007-01-19 21:59
naw.. ville inte kompisarna spela i samma datorspelslag längre buhuu :'(
#371 porco
2007-01-20 02:45
man blir ju nästan gråtfärdig när man läser om vad ins tänkte :<
#372 Mollie
2007-01-20 03:19
ins har gjort bort sig
#373 Fondell™
Moderator
2007-01-20 16:19
#372 Han gjorde iaf ett bätte val än zet som gick till coL för att spela Source :/
#374 sNiffarN^
2007-01-20 18:37
Tungt..
#375 'f e r n' <3 INET
2007-01-20 23:52
tungt som fean
#376 Roojk
2007-01-21 16:09
Nu höjdes min glädje till fb tack vare till ins. hade de bra och lycka till i framtiden Oskar
#377 Attraktiv Afrikan
2007-01-22 08:30
#377 ska man inte gilla sitt jobb med? o.0
#378 wNv|Vazze
Old school
2007-01-22 12:39
Är pengar verkligen viktigare än vänner ?
#379 ELITSLYNAN
2007-01-23 11:34
bra artikel!
#380 LulleN
2007-02-04 23:53
#377: ?

Varför pratar du med dig själv?
Visa kommentarssida: Föregående - 1 2 3 4
Kommentarerna ovan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.

Du måste vara inloggad för att kunna kommentera! Om du inte redan har ett konto kan du registrera dig.

 
Torsdag
Highlight: plyfa vs k23 (31)
fnatic spelar EPS Skandinavien trots allt (21)
Onsdag
Highlights och annan media från ASUS Summer 2010! (19)
coL sparkar sitt CS-lag efter missat flyg till BEAT IT (35)
Highlight: BK vs MYMIND (53)
Augustis CS-tipset-vinnare: Acceleration (27)
Tisdag
Highlight: moddii vs Cheap Times (70)
GP-LAN med intressant deltagarlista (166)
EPS Skandinavien drar igång ikväll – utan fnatic (21)
Lions till WCG 2010 (42)
Highlight: FalleN vs CnB (27)
Highlight: suraNga vs mTw (76)
icsu byter ut blomstar mot rape (73)
Na`Vi hoppar över MSI BEAT IT (30)
Måndag
Highlight: Friis vs mTw (51)
FireGamers krossar CNB – klara för WCG (12)
Söndag
Lions-intervju efter finalen! (43)
Blogg: Nu var det slut för denna gång (26)
Matchfilm: Övertiden, Lions vinner ASUS Summer 2010 (41)
Intervju: Nostra efter finalen (61)
Lions vinner ASUS Summer 2010 efter rysare! (59)
Finalen: Lions vinner Dust2 (11)
Finalen: Lagen presenteras (12)
Utomhus efter första finalkartan (12)
Matchfilm: Slutet på Lions vs. forZe (13)
Intervju: icsu får ersättning från arrangörerna (31)
k23 skräller – förnedrar Na`Vi på hemmaplan (43)
Lions krossar forZe – final mot k23 eller Na`Vi (11)
Lions.kHRYSTAL avgör Dust2 mot forZe (26)
Bilder från ASUS Summer dag två (3)

Sök nyhet



 
Medlem
Användarnamn:
Lösenord:
Allmän plats:
 
Glömt lösenordet? - Bli medlem 
Annons
Undersökning
Ska du köpa Starcraft II?
Har det redan!
Jag kommer att göra det
Kanske, när det finns i reahyllorna
Nej

Resultat (5176) | Kommentera (43)

Topplistan
1. En användares trend är baserad på utgången av dess tre senaste vad. tears 1372 b
2. En användares trend är baserad på utgången av dess tre senaste vad. Tobino 1372 b
3. En användares trend är baserad på utgången av dess tre senaste vad. aspvik 1372 b
4. En användares trend är baserad på utgången av dess tre senaste vad. xNd 1372 b
5. En användares trend är baserad på utgången av dess tre senaste vad. wintastic 1372 b
6. En användares trend är baserad på utgången av dess tre senaste vad. nsis 1372 b
7. En användares trend är baserad på utgången av dess tre senaste vad. hoptaliban 1372 b
8. En användares trend är baserad på utgången av dess tre senaste vad. BuddHa[///] 1372 b
9. En användares trend är baserad på utgången av dess tre senaste vad. Darklol 1372 b
10. En användares trend är baserad på utgången av dess tre senaste vad. gXs 1372 b
Veckans klipp
Döda allt och alla 2

Uppföljare på förra omgångens tema! Denna vecka är det dewer, ezki och fendii1 som står för slaktandet.

» Ladda hem (23 Mb)
» Kommentera (221)

Skicka in ditt bidrag / filmguide
FZ - Spelnyheter
Love är gratis i helgen
Capcom: "Dead Rising ska ersätta Resident Evil"
Vinn The Last Airbender
Tanks i Red Orchestra: Heroes of Stalingrad
Inget nytt om The Last Guardian på TGS
TechWorld Mikrodatorn
Nya gamerprodukter från Svenska ACE
Fractal Design Define R3 - En uppdatering av succédatorlådan
Flera nya processorkylare - Antec Kühler
Eyefinity med tre dvi-monitorer - Sapphire hd 5770 Flex
Handplockade fermi-grafikkort från Point of View med höga frekvenser
Kalender
To:
Fr:
Lö:
Sö:
Må:
Ti:
On:
To:
» Till kalendern | Lägg till evenemang
 

 


Fragbite använder cookies för att spara användarspecifik information så som t.ex. användarnamn. Cookies sparas även när man deltar i omröstningar och för att föra statistik på banners. För att slippa cookies kan du stänga av cookies i din webbläsares inställningar eller välja att inte besöka Fragbite. Den här textraden finns här på grund av lagen om elektronisk kommunikation som trädde i kraft 25 juli 2003.

Annonsering | Copyright och Privacy Policy | Användaravtal | Kontakta

Copyright Fragbite. Allt innehåll på Fragbite är skyddat enligt Upphovsrättslagen. Citat eller texter baserade på Fragbites innehåll ska följas eller föregås av källhänvisning.
Alla åsikter uttryckta på Fragbite representerar varje enskild skribent och överenstämmer inte nödvändigtvis med Fragbites åsikter.
Programmering av Tomas Hansson. Design av Groundpoint. Artikel- och coverbilder av David Gill. Om du vill annonsera på Fragbite eller ställa frågor kan du skicka iväg ett email till info [snabel-a] fragbite.com
Fragbite får bandbredd från DCS och Endpoint.
Sidan kördes på 0.599 sekunder. Fragbite körs i Normalläge.

version 2.3